Učitelé chodí do práce pěšky nebo jezdí na kole

O existenci projektu Do práce na kole se už na Rychnovsku ví. Na naší škole se zapojilo plno lidí, kteří registrují svoje cesty do práce a zpět domů. Tuto aktivitu rozpoutal koordinátor Tomáš Kasper, který ji znal již z Prahy, kde dříve učil. Účastníci mají vkusná trička s červenou nebo zelenou cyklistickou mandalou. V měsíci květnu mají za povinnost odjezdit nebo odchodit pěšky aspoň 66% svých cest, což není žádný problém, pokud přeje počasí. Určitě ale neskončí jen měsícem květnem, většina z nich se takto dopravuje téměř po celý rok, protože i v zimě se teď na kole dalo jezdit bez větších potíží.

Ve středu ráno natočil Honza Dušek reportáž pro RTV, ze které jasně vyplývá, že jde o dobrovolnou aktivitu lidí, které spojuje radost z pohybu a společné zážitky. Navíc je to určitě dobrý příklad našim žákům, zvláště když vidí, že pečlivě dodržujeme pravidla a dbáme na bezpečnost. Ostatně u naší školy jsou stojany zaplněné koly i koloběžkami, pro učitele byly zbudovány 2 cyklo boxy, které pojmou 14 kol. Jen tak dál!