Natáčení filmu v naší škole

Rychnovák Šimon Štefanides studuje 2. rokem na FAMU. Má za sebou celou řadu úspěchů a ocenění z nejrůznějších soutěží. V současnosti natáčí film NEHODA. Několik záběrů mladí filmaři dělali i v ředitelně naší školy. Postavu paní ředitelky ztvárňuje herečka Tereza Brodská, která vede dialog se žákem 6. B Tomášem Parmou a sekretářku si zahrála paní Eva Šreibrová, která je v našem regionu oblíbenou amatérskou herečkou a zároveň vyučuje na Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí.

Filmový štáb zastavěl ředitelnu nezbytnou technikou, a pak už se jela jedna klapka za druhou. Po práci Tereza Brodská ochotně zapózovala fotografům a podepsala věnování Tomášovi a jeho spolužákům.

Šimon Štefanides je začínající režisér, ale věříme, že o něm ještě uslyšíme. V květnu odjíždí na filmový festival do proslulého francouzského Cannes se svým filmem Salón Irena. Všem přejeme hodně štěstí!